Plovoucí kotvení

Při cyklickém namáhání vyzdívek vznikají pohyby mezi ocelovým pláštěm a žáruvzdornou vyzdívkou, a to zejména z důvodu časově rozličných změn teplot v různých vrstvách vyzdívky. To může způsobovat nežádoucí napětí, které vede k předčasnému vzniku trhlin v žáruvzdorném betonu a snížení životnosti vyzdívky. Společnost

Tvikon nabízí systém plovoucího kotvení, které tyto pohyby vyrovnává. Systém se skládá z úchytu a kotvy (TW, VS, TWIN PIN - typ H). Úchyt je obvykle vyroben z uhlíkové oceli, tudíž spojení s ocelovou konstrukcí je jednotné. Podle potřeby může být úchyt vyroben i z jiného materiálu.

Plovoucí kotvení je výhodné pro vyzdívky, u kterých předpokládáme častější výměnu žárobetonu. Nová vyzdívka se vytvoří tak, že se zbytek žáruvzdorného betonu odstraní i se starými kotvami, do úchytů se vloží nové kotvy a instaluje se nový žárobeton.

Plovoucí kotvení je vhodné pro jednovrstvé vyzdívky, ale můžeme ho použít i pro vícevrstvé vyzdívky, kdy je doplněna izolace. Pro tyto instalace se hodí zejména kotvy typu TW a TWIN PIN – typ H.

Kontaktujte nás ohledně tohoto produktu